Это может случиться с каждым…

Что делать если случилось ДТП, а вы владелец законной автогражданки???

Специально для жителей Кривого Рога, которые успели оформить вместе со мной полис обязательного автострахования (автогражданки,осаго) провожу короткий “ликбез” по действиям в случае ДТП, которые могут обеспечить выплату материального ущерба в случае если виновником дтп вдруг окажетесь Вы. Что вы должны делать, если у вас есть законный полис автогражданки, случилось дтп и Вы чувствуете что вина – Ваша.

38Ниже привожу 10 простых и понятных “правил”, соблюдение которых гарантированно обеспечивает выплату страховой компанией нанесенного ущерба  по вашей вине третьим лицам. Итак, вот алгоритм действий на “всякий пожарный случай”

1. Остановиться и оставаться на месте ДТП, до приезда сотрудников ГАИ,- не покидать места ДТП.

2. Принять меры по оказанию первой медицинской помощи пострадавшим (при необходимости),- вызвать скорую медицинскую помощь.

3.Принять меры по ограждению аварийными знаками места дтп, и сохранению следов (причины и следствия) дтп до приезда сотрудников ГАИ.

4.Вызвать сотрудников ГАИ.

5.Зафиксировать номера всех транспортных средств- участников дтп, и при возможности обменяться номерами телефонов (записать имена и фамилии,адрес проживания, выяснить есть ли страховые полисы у участников дтп). Помните: чем больше у вас будет информации,тем легче будет “разруливать” последствия дтп.

6. Не признавать себя виновным до решения суда.

7.Получить от сотрудников ГАИ справку о дтп и пройти медицинскую экспертизу на содержание алкоголя в крови.

8.В течение 3-х дней обратиться в сою страховую компанию (или ее представителю в Кривом Роге) с уведомлением о ДТП.

9.Предоставить все необходимые документы в страховую компанию в течение 10-и дней (какие документы-скажет страховая).

10.После решения суда,-если вы окажетесь виновником, выплату ущерба производит Ваша страховая компания пострадавшей стороне (и наоборот),- если конечно вы купили законный полис автострахования, а не “бумажку от ГАИшников”.

А вот что рекомендут МТСБУ. (взято с сайта мтсбу)

ДТП на території України

Дії осіб у разі настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування чітко визначені у статті 33 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». А саме учасники ДТП зобов’язані:

  • терміново повідомити про ДТП відповідні органи Міністерства внутрішніх справ України;
  • проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси;
  • вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
  • невідкладно (не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП) письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності або у випадках, передбачених статтею 41 Закону про автоцивільну відповідальність, – МТСБУ, повідомлення про ДТП, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу.

Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально.

Якщо не повідомити страховика у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат.

Під час оформлення відповідних документів про дорожньо-транспортну пригоду працівники органів Міністерства внутрішніх справ України встановлюють та фіксують необхідні відомості щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності учасників цієї пригоди.

У разі настання ДТП за участю лише забезпечених транспортних засобів, за умови:

  • відсутності травмованих (загиблих) людей,
  • за згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин її скоєння,
  • за відсутності у них ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,

ці водії мають право спільно скласти повідомлення про ДТП (європротокол).

Після складення європротоколу водії мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію МВС України про її настання.

У разі оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду без участі уповноважених на те працівників Державтоінспекції МВС України розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати 10 тис. грн. до 31 грудня 2012 року та 25 тис.грн. – з 1 січня 2013 року.

Важливо!

Водії та власники транспортних засобів, причетних до ДТП, власники пошкодженого майна зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після ДТП, до тих пір, поки його не огляне призначений страховиком або МТСБУ аварійний комісар або експерт, а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна.

Учасники ДТП звільняються від обов’язку збереження пошкодженого майна (транспортних засобів) у такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, у разі якщо не з їхньої вини протягом 10 робочих днів після одержання страховиком (МТСБУ) повідомлення про ДТП його уповноважений представник не прибув до місцезнаходження такого пошкодженого майна.

 

avtograzhdanka_krivoj_rogС Вами был страховой специалист г.Кривой Рог

Подробнее тут http://avtogragdanka.in.ua/

До скорых встреч.